Don Quijote

Jeden zeman prežil život a mal z neho trt… jedného dňa však k nemu na lavičku – prisadla si smrť.

(komédia o sebapoznávaní)

PREMIÉRA: 10.7. 2019 o 20:30, Radničná 1 Bratislava

AUTOR: Jakub Nvota

SCÉNA A KOSTÝMY: Tomáš Ciller

HUDBA A PIESNE: Kamil Žiška

PRODUKCIA: Jana Suraová

Slávny príbeh španielskeho spisovateľa Miguela Cervantesa o rytierovi smutnej postavy a jeho vernom sluhovi vám predstaví kabaretná, nemenej slávna a nemenej smutná dvojica – Jakub Nvota a Kamil Žiška. Písali a hrali spolu už od čias gymnaziálnych a rozhodli sa v tom pokračovať aj teraz – vo veku mužného rytierstva.

V ich tragikomédií sa dozviete sa všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana, ktorý vo svojom poblúznení putuje so svojim verným sluhom – Sanchom Panzom, na pomerne rozštelovanom koni značky Rocinante, a stáva sa tak pre svet tým najskvelejším rytierom – Donom Quijotom! Okrem veterných mlynov, splašených oviec, stredovekých pastorálií a rétorických kalambúr, vás v inscenácií čaká prehľad všetkých falošných rytierov a ich mylných myšlienok a ideií za posledných 500 rokov ľudstva. Tvorcovia v tejto inscenácii s dávkou humoru a irónie otvárajú tému sebapoznávania, a prostredníctvom „divadla na divadle“ interpretujú známy námet na scéne.

Tí, čo ste túto geniálnu knihu a literárnu perlu o potulnom rytierstve nedočítali, a to sme skoro všetci, ste vítaní. Inscenácia je uvádzaná s rekvizitami a spevmi, avšak bez španielskych titulkov.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Menu