Projekty

Letný projekt Bratislavské divadelné noci ponúka priestor na tvorbu mladých umelcov z oblasti scénického umenia, inšpiruje k originálnej tvorbe a vytváraniu autorských diel zameraných na tematiku Bratislavy a jej kultúrneho dedičstva. Domovskou scénou open-air podujatia už druhý rok tvorí exteriér nádvoria Starej radnice Múzea mesta Bratislavy.

V rámci dvoch ročníkov podujatia boli uvedené premiéry troch  predstavení – Don Quijote(2019), Ešte jeden zázrak (2019), a Pliagy a Hnusoby (2020), ktoré vytvorilo Túlavé divadlo.

Dramaturgia tretieho ročníka bola zameraná na historické prieniky a udalosti spojené s Bratislavou a jej spoločnosťou. Podujatie bolo otvorené 8. júla premiérou autorskej inscenácie Zuzanka, neplač (2021). Naštudovanie inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

V rámci štvrtého ročníka uvedieme reprízy piatich autorských hier Túlavého divadla, ako napríklad Zuzanka, neplač, Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša, Pliagy a Hnusoby, Shakespeare na ulici a hudobno-divadelný večer Túlavého divadla Trtúd. Predstavenia sa budú konať od 11. – 15. júla. a od 15.– 19. augusta vždy o 20:30.

Hlavní partneri projektu sú Múzeum mesta Bratislavy a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Vstupenky nájdete na: www.inviton.eu

Menu