Pliagy a Hnusoby

Tragikomédia o pliage vonku a hnusobách v nás.

PREMIÉRA: 5.8.2020 o 20:30, Radničná 1 Bratislava

AUTOR: Jakub Nvota

SCÉNA A KOSTÝMY: Lenka Kadlečíková

HUDBA: A. Kalinka + výber

PRODUKCIA: Jana Suraová

Rodina vo svojom dome uprostred večere. Stretávajú sa po celom dni, aby na prvý pohľad naplnili rutinu normálne fungujúcej rodiny. Otec, mama, syn, dcéra i babka žijú svoje životy tak, že tí druhí v rodine o nich už dávno stratili prehľad.

Odrazu do domu k rodine vnikajú maskovaní epidemiológovia. Neznáma nákaza si vyžiada mimoriadne opatrenia. Mimo iné – opäť po rokoch zaviesť hranice. Keďže si už nikto nepamätá, ako a kade hranice viedli, epidemiológovia vytýčia nové. Tie priamo prechádzajú cez dom našej rodiny.

Situácia ich zastihne nepripravených, a tak sa rodina dostáva do ťažkej situácie. Hranica rozdelí nielen miestnosti domu, ale aj členov rodiny na dve časti – bez akejkoľvek možnosti túto hranicu prekročiť, alebo prejsť z obývačky do kuchyne. Táto absurdná situácia absolútne demaskuje vzťahy v rodine a skutočné životy jej členov, o ktorých tí ostatní nemajú ani tušenie.

Kto by predpokladal, že babička je, okrem iného, aj skutočný internetový troll, alebo kto vlastne vymuroval pod pivnicou kryt plný potravín a minerálky?! K rodine sa pripletú aj ďalšie dve osoby. Sused – starý Mažgút, ktorý im predpovedá budúcnosť na základe toho, že vidí všetko, čo sa nestane a Ukrajinka Alija, ktorá tu uviazla na ceste za svojou dcérou.

A tak postupne spoznávame, že Pliagy sú pliagy, ale Hnusoby, sú hnusobami v nás.

Menu